KONST / Litografier / Mapp 11196062
*
nr 1119 6062
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Mapp, Lars Norrman (1915-1979), Litografier, 5 st, Snövinter, HC 36, bladets mått: 44 x61
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 18:56:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 07:31:52
1
150 kr
17/7 16:12:21
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier mapp snövinter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:06
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 1119 6062
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Mapp, Lars Norrman (1915-1979), Litografier, 5 st, Snövinter, HC 36, bladets mått: 44 x61
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 07:31:52 | 1 | 150 kr |
17/7 16:12:21 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier mapp snövinter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:06